29 Eki 2021 tarihinde gazeteci ve program yapımcısı Mehmet Hamdi Bol’un konuğu Hülya Mutlu idi. Sevgili Gökhan Yılmaz’ın programdan derlediği notlarını da sizlerle paylaşmak istedik. Keyifli okumalar!

 

Geçen gün gazeteci ve program yapımcısı Mehmet Hamdi Bol’un konuğu,  değerli arkadaşım Eğitimci, Danışman ve Yazar Hülya Mutlu idi.Çok keyifli ve ilham verici geçen programın ana teması, İş Dünyası İçin  İletişim idi.Programda Hülya Mutlu, “Tam Üstüne Bastın – İş Dünyası İçin İletişim” adlı kitabından hareketle; iletişim sorunlarına, iletişimin önemine, eğitim süreçlerinde mizaha neden yer verdiğine ve nasıl  sonuçlar aldığına değindi.Hülya Mutlu, neden iletişim üzerine özellikle bir kitap yazmak istediğini, şu şekilde belirtti:“İnsanların bu denli iletişim problemleri yaşamasının, böyle araçlarla giderilebileceğine güçlü bir inancım vardı.”“Kitabı yazarken ya biz Türk kültüründe ne yaşıyoruz, ne oluyor, ne bitiyor; onu merkeze alarak yazmaya çalıştım.”Tam Üstüne Bastın – İş Dünyası İçin İletişim, 14 bölümden oluşuyor. Bu harikulade çalışma, iş hayatında iletişimin dinamiklerine odaklanarak yazılmış olmasıyla beraber yaşamın her alanında fayda sağlayacak bilgileri içeriyor.“Değerler kurum kültürünü oluşturur. İletişim tarzının ne olduğunu kurum kültürü belirler; iletişimin dinamikleri ise organizasyondaki iklimi belirler.” — Hülya MutluKitap, okuyucusuyla buluştuğu günden bu yana yani 16 aydır, istisnasız her ay iş kitapları kategorisinde en çok satılanlar arasında yer almış.Objektif bir yorum yapmak gerekirse, kitabı okuyan biri olarak; kitabın ana teması, ilham verici ve farkındalık sağlayıcı içeriği açısından çok değerli bir kaynak diyebilirim.Hülya Mutlu’nun kitabı kadar ses getiren ve güçlü bir diğer iz bırakan çalışması da, mizahı eğitim süreçlerinde kullanmak.Oluşturduğu farklı karakterler, hayatın içinden. Böyle olunca daha sahici oluyor ve duygu geçiyor.Öğrenmeyi ve farkındalık sağlamayı mizah ve hikâye anlatıcılığı ile harmanlaması; ortaya şahane bir öğrenme deneyimi çıkardı.Hâlâ Tam Üstüne Bastın’ı okumadıysanız ve o olağanüstü eğitici mizahi içerikleri görmediyseniz, tavsiye ederim takip etmenizi.Youtube kanalında Hülya Mutlu’yu konuk eden Sayın Mehmet Hamdi Bol’a ve değerli arkadaşım Hülya Mutlu’ya bu güzel program için çok teşekkür ederim.

Yazan: Gökhan Yılmaz

 

Yazar

Hacettepe Üniversitesi İİBF den başlayan gelişim yolculuğum yurt dışında aldığım uzmanlık eğitimleri ile devam etti. İngiltere South Essex Collage (işletme ve yönetim kursları) ve The Coaching Academy (kurumsal koçluk) ve Oxford Üniversitesi (Liderlik gelişimi ve yönetimi) programlarını tamamladım.

Yorum Yap

Kategoriler

Son Yazılarım

Bilişsel Çarpıtmalar
5 Ocak 2023
Nefes ve Meditasyon
11 Eylül 2022
McKinsey Teknoloji Trendleri – 2022
8 Eylül 2022

Son Yorumlar

Meryem

Deneyimlerinizi paylaşmanız ve bilmeyenlere yol gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Kesinlikle bazı insanlara dokunduğunuzdan emin...

Leyla

Kaleminize sağlık arkadaşlar.her şey Zihnimizdeki otomatik pilotu fark etmemizle başlıyor.

Resul Korkmaz

Hülya Hanım merhaba. Aksa için verdiğiniz Liderlik eğitimi ile ve bu makaleyi okuyunca ilk aklıma...