Cennete gittim. Mersin’deki Cennet ve Cehennem obruklarına ziyarete gidenler bilir bazı ziyaretçiler aşağı inmek istemez sadece cehennemi seyretmekle yetinir.

Biz inerken bir bey durmadan “Yaaa cennete gelmek öyle kolay değilmiş.” diyordu yakınlarına. Hatta o kadar tekrar etti ki aynı lafı bize mizah malzemesi oldu gün boyu.

Lakin haklı, cennete gitmek kolay değil. Ekmeden dermeye teşne olan bol. Kaderin çabaya aşık olduğuna dair iddialı aforizmalar sosyal medya profillerimizde pek afili dursa da hakikatimiz başka mı acaba? Kendimizi kandırmanın huzursuzluğu obez kişisel gelişim sloganlarına galip geliyor günün sonunda.

❓Bizi tutan ne?

❓Neden bildiğimiz cehennemi bilmediğimiz cennete tercih ediyoruz?

❓Yoruluruz diye mi korkuyoruz?

❓Varamayız diye mi endişeliyiz?

Taptuk Emre: “Yola çıkıp varmayan, yoldan çıkıp varan olmaz” diyorsa bir bildiği olamaz mı?

Ben şimdilerde ikinci kitabı yazma yolundayım. Yoldan çıksam da kendimi şefkatle elimden tutup cennet yoluna yeniden atıyorum. Birileri okur, şifa bulur, birilerine yol olur ve benim cennetim de orası olur diye hevesime heves katıyorum. Ne diyor şu günlerde bir şarkıda “Zaman öyle de geçiyor. Hayat böyle de bitiyor. Ama umudum cennetten.” Vallahi benim de öyle😊

❓Siz hangi yoldasınız?

❓Ya da bir türlü revan olamadığımız yol ne?

Yola çıkmanız, yolda kalmanız ve kendi cennetinize ulaşmanız temennisiyle.🍀🙏

Resim önizleme

Hülya Mutlu

 

Yazar

Hacettepe Üniversitesi İİBF den başlayan gelişim yolculuğum yurt dışında aldığım uzmanlık eğitimleri ile devam etti. İngiltere South Essex Collage (işletme ve yönetim kursları) ve The Coaching Academy (kurumsal koçluk) ve Oxford Üniversitesi (Liderlik gelişimi ve yönetimi) programlarını tamamladım.

Yorum Yap

Kategoriler

Son Yazılarım

Yaşam Boyu Öğrenme
29 Haziran 2022
Edebiyat ve Umut
26 Haziran 2022
İçerik Üretimi
24 Haziran 2022

Son Yorumlar

Meryem

Deneyimlerinizi paylaşmanız ve bilmeyenlere yol gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Kesinlikle bazı insanlara dokunduğunuzdan emin...

Leyla

Kaleminize sağlık arkadaşlar.her şey Zihnimizdeki otomatik pilotu fark etmemizle başlıyor.

Resul Korkmaz

Hülya Hanım merhaba. Aksa için verdiğiniz Liderlik eğitimi ile ve bu makaleyi okuyunca ilk aklıma...