‘Ne biçim bir döneme denk geldik’ diyen çok şu sıra. Cevabı Epiktetos vermiş ”Sen seçtiğin anda doğmadın. Dünyanın sana ihtiyacı olduğu zamanda doğdun. İnsan yerküreye, var oluşa, dünyanın devrine hizmet eder. Önemli olan burada olduğun zamanlarda üzerine düşeni yapmaktır.”

Ne yapalım?

İsyan yok, kaptırmış yaşamak yok. Bilinçli seçimler ve sorumluluk almak var. Kendime talimatım; “Elinde ne iş varsa hakkını vererek, tutkuyla yap. Bak sonra hayat nasıl güzel olacak”

Fotoğraf iki lise öğrencisinin Otizm Vakfı için organize ettiği bir konserden. Dünyanın dertleri ile derlenip, yeryüzünü daha iyi hale getirmek için şimdiden niyetlenmeleri, ne biçim bir dünyaya geldik diyerek konfor alanı bataklığından isyan etmemeleri ne güzel değil mi?

Resim önizleme

Hülya Mutlu

Yazar

Hacettepe Üniversitesi İİBF den başlayan gelişim yolculuğum yurt dışında aldığım uzmanlık eğitimleri ile devam etti. İngiltere South Essex Collage (işletme ve yönetim kursları) ve The Coaching Academy (kurumsal koçluk) ve Oxford Üniversitesi (Liderlik gelişimi ve yönetimi) programlarını tamamladım.

Yorum Yap

Kategoriler

Son Yazılarım

Yaşam Boyu Öğrenme
29 Haziran 2022
Edebiyat ve Umut
26 Haziran 2022
İçerik Üretimi
24 Haziran 2022

Son Yorumlar

Meryem

Deneyimlerinizi paylaşmanız ve bilmeyenlere yol gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Kesinlikle bazı insanlara dokunduğunuzdan emin...

Leyla

Kaleminize sağlık arkadaşlar.her şey Zihnimizdeki otomatik pilotu fark etmemizle başlıyor.

Resul Korkmaz

Hülya Hanım merhaba. Aksa için verdiğiniz Liderlik eğitimi ile ve bu makaleyi okuyunca ilk aklıma...